35bbdf3a6a1696d93bda5e1b76c349c0 original
DORASTANIE - Growing up
by Jacek Piotrowski
Agnieszka Kowalska W siedzibie "Gazety" można oglądać wystawę prac związanego z nią fotoreportera. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to wystawa bardzo osobista, wręcz sentymentalna. Jacek Piotrowski sięgnął głęboko do swojego archiwum, do czarno-białych fotografii robionych jeszcze zanim rozpoczął pracę w "Gazecie". Złożył też z tych zdjęć autorski album, wydrukował własnym sumptem, a kilku przyjaciół miało szczęście go od niego otrzymać.

Zaprasza Jacek Piotrowski:

To moje amatorskie zdjęcia z lat 1987-93, jeszcze z czasów studenckich (architektura w Gdańsku, potem operatorka w Łodzi). Wtedy na jednej kliszy miewałem klatki z manifestacji politycznych, wydarzeń rodzinnych, balang studenckich, koncertów gdańskiej sceny alternatywnej i wakacyjnych eskapad. Klatki czasem bardzo intymne.

Porządkuję w wolnych chwilach ten archiwalny bałagan, próbując z niego wydobyć osobisty obraz tamtych czasów. Widziany okiem studenta amatora, pasjonata, a może ówczesnego blogera, bo w tym czasie bardzo często pokazywałem zdjęcia na łamach wydawanej w formie zmienianych co dwa tygodnie sporych plansz "Kroniki Studenckiej" - gazetki ściennej Politechniki Gdańskiej. Plansze trafiały także na miasto i tam, na ulicy, te papierowe zdjęcia były komentowane (nie było jeszcze sieci). Projekt jest w trakcie realizacji. Chciałbym w tym roku opracować cyfrowo całe archiwum z tamtych czasów. Prezentowany tu zestaw to jakby zwiastun tego projektu.

Są tutaj zdjęcia, dzięki którym stałem się fotografem, nie tylko we własnym przekonaniu, nagradzane w konkursach różnej rangi. Mam do nich wszystkich cholernie emocjonalny stosunek.
Publisher: self published demo